Witajcie moi kochani,
jak już zapewne wiecie moim konikiem, jak i pięta Achillesa jest okolica pod oczami. To część mojego ciała, która najbardziej sprawia mi problemy oraz wymaga najszczególniejszej uwagi. Dlatego też tak bardzo lubię testować nowe produkty do okolic oczu i ciągle poszukuję ideału. Czy rozświetlający krem pod oczy marki e.l.f. jest mu bliski?
e.l.f. to marka pochodząca z USA, a nazwę swą wzięła od trzech słów e. — eyes (oczy), l. — lips (usta) i f. — face (twarz). Jej mottem przewodnim jest produkcja wysokiej jakości kosmetyków w rozsądnych cenach. Dodatkowo marka ta nie testuje swoich produktów na zwierzętach (cruelty free) oraz są to kosmetyki wegańskie (vegan). W jej zasobach znajdziemy mnóstwo kosmetyków kolorowych, jak i pielęgnację oraz akcesoria do makijażu.
1. Co mówi nam producent? (Wizaż)
"Rozświetlający krem pod oczy. Doskonale odżywia, nawilża oraz minimalizuje cienie pod oczami. Zapewnia efekt rozświetlonej, promiennej i zdrowej skóry. Wzbogacony w drogocenne składniki odżywcze, takie jak: olej jojoba, witaminę E, ogórek, masło shea i zieloną herbatę. Produkt umieszczono w poręcznym słoiczku. Nie zawiera parabenów."
2. Opakowanie
Krem znajduje się w solidnym elegancko wyglądającym zakręcanym zielonym słoiczku, wykonanym z tworzywa imitującego oszronione szkło. Prezentuje się bardzo zachęcająco, szata graficzna jest prosta i przejrzysta. Dodatkowo krem zabezpieczony jest białym, plastikowym denkiem ze słodkim listkiem w roli uchwytu.
Water (Aqua) — woda
Butylene Glycol — Substancja ma właściwości poprawiające przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Jest także rozpuszczalnikiem substancji roślinnych i zapobiega wysychaniu kosmetyków. Nawilża i kondycjonuje skórę oraz włosy, zmiękcza i wygładza. Zmniejsza lepkość oraz wykazuje delikatne działanie konserwujące.
Dimethicone — Emolient suchy. Wykazuje działanie osłonowe, chroni skórę i włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy film dający odczucie jedwabistej gładkości, zmiękcza i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Zastosowanie znajduje w różnego rodzaju kosmetykach, np jako substancja nośna dla pigmentów w podkładach do makijażu, ale także w olejkach, eliksirach, szamponach i odżywkach do włosów, kremach, balsamach, do twarzy, ciała i na okolice oczu, w kosmetykach ochronnych z filtrami UV. W kosmetykach poprawia konsystencję, zmniejsza lepkość i tłustość, ułatwia rozsmarowywanie i poprawia przyczepność do powierzchni, zmniejsza lub zapobiega pienieniu. Jest także obecnie najskuteczniejszą substancją leczącą wszawicę. Działa poprzez zablokowanie pasożytom dostępu do tlenu, czyli przez uduszenie.
Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract — Ekstrakt z ogórka jest wspaniałym, wszechstronnie działającym dodatkiem do kosmetyków pielęgnacyjnych. Bogaty w antyoksydant witaminy C, znakomicie chroni i odżywia skórę. Ma właściwości przeciwzapalne i napinające skórę oraz złuszczające martwy naskórek. Sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a cera zdrowsza i lśniąca. Działa wygładzająco i pomaga złagodzić obrzęk na twarzy (tzw. nalana twarz). Jest z powodzeniem stosowany w luksusowych kosmetykach pod oczy i produktach, których celem jest rewitalizacja cery. Dzięki właściwościom łagodzącym i orzeźwiającym ekstrakt z ogórka ma zastosowanie w kremach do twarzy, balsamach i środkach ściągających.
Ethylhexyl Palmitate — Emolient tzw. tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową. Plastyfikator sztyftu - nadaje elastyczność sztyftom, zapobiega ich kruszeniu. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, ułatwia rozsmarowywanie np. na ustach. Lepiszcze - substancja wiążąca składniki kosmetyków. Często używany jako organiczny zamiennik silikonów.
Glycerin — Silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze.
Hydrogenated Polyisobutene — Składnik o działaniu pośrednio nawilżającym. Stosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów. Ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną. Wolny od olejów jest alternatywą dla przeźroczystych, nawilżających żeli. Stosowany jako substancja bazowa do błyszczyków. Stosowany w błyszczykach transparentnych, produktach do nawilżania twarzy, lotionach do ciała, olejkach do opalania, masażu oraz dla dzieci, żelach do włosów, kosmetykach kolorowych.
Cetearyl Alcohol — Jest składnikiem konsystencjotwórczym kremów, mleczek, odżywek włosowych, zagęszcza, a także wpływa na właściwości aplikacyjne produktu, poprawia rozprowadzanie, daje poślizg oraz może wspomagać spienianie. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, który działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie, zapobiega odparowywaniu wilgoci.
Glyceryl Stearate — Stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwalnych - ułatwia spłukiwanie np. odżywek do włosów. W preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy także na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco (zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody). Ma właściwości wygładzające.
PEG-100 Stearate — Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznhych (czyli poprawia konsystencję powodując wzrost lepkości) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzanie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.
Butyrospermum Parkii (shea) Butter — Podobnie jak standardowa forma masła karite, ma właściwości odżywcze, nawilżające i łagodzące objawy suchości skóry. Wykazuje ogromne działanie pielęgnacyjne, natłuszcza i nawilża. Dzięki niemu skóra jest gładka i miękka. Substancja ta przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych. Jest naturalnym filtrem UV, lecz o niskim współczynniku ok. 2-3. Nie alergizuje, może być stosowany na wszystkie partie skóry nawet te najbardziej wrażliwe. Można stosować do każdego rodzaju cery. Cera sucha zostanie wspaniale nawilżona i natłuszczona, frakcja tworzy delikatny film na skórze i chroni przed słońcem, mrozem, wiatrem. Chroni przed wysuszeniem, starzeniem i wspomaga utrzymanie wody w komórkach skóry. Działa także korzystnie na cerę tłustą, nie powoduje zaczopowania ujść mieszków włosowych. Działa łagodząco i odżywczo. Przy cerze tłustej polecane do stosowania na noc. Pomocne jest także w niektórych chorobach skóry jak trądzik, łuszczyca i dermatozy.
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil — Emolient półtłusty. Tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczą, dobrze przywierającą, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wiatr, mróz, klimatyzowane pomieszczenia i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Składnik wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy skóry, zmiękczające, natłuszczające i lekko nawilżające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, nawilżających, odżywczych, ujędrniających do twarzy, ciała i włosów, regenerujących, do każdego typu skóry. Na włosy działa wzmacniająco i pogrubiająco, a także nabłyszcza je i pomaga w likwidacji łupieżu. Rekomendowany w kosmetykach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. Jest również częstym dodatkiem do mydeł i kosmetyków myjących. Zagęszcza formuły olejowe, przedłuża także świeżość innych składników, zwłaszcza olejów łatwo jełczejących.
Carbomer — W kosmetykach pełni funkcję zagęszczającą i stabilizującą emulsję.
Trehalose — Składnik pochodzenia naturalnego, nazywany cukrem grzybowym. To disacharyd, powstały z dwóch cząsteczek glukozy. Redukuje zapach potu, zatrzymuje wilgoć, nawilża skórę.
Triethanolamine — Regulator pH, pozwala na uzyskanie odpowiedniego pH kosmetyku.
Bisabolol — Substancja aktywna, wykazuje szerokie spektrum działania kosmetycznego (wywołuje efekt kosmetyczny na skórę), działanie antyseptyczne, łagodzące, przeciwzapalne. Substancja stosowana w wielu produktach kosmetycznych
Tocopheryl Acetate (Ve) — Spełnia kilka wartościowych funkcji, dlatego jest dość chętnie stosowana w produkcji kosmetyków. Ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków, zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu substancji tłuszczowych, głównie delikatnych olejów roślinnych wrażliwych na światło, tlen i temperaturę. Opóźnia proces utleniania substancji, a przy tym wykazuje niezwykłe działanie dla skóry, przeciwzmarszczkowe, silnie antyoksydacyjne, odżywcze, wzmacniające i ochronne. Poprawia także nawilżenie skóry.
Disodium EDTA — Konserwant i stabilizator wiążący jony metali ciężkich, zapobiegający zmianie barwy i zapachu kosmetyków. Chroni kosmetyk przed zepsuciem i patogenami. Ma właściwości zmiękczające i regulujące lepkość. Wspomaga działanie innych konserwantów.
Green Tea Extract — Składnik wykazuje działanie bakteriobójcze, ściągające, odkażające, oczyszczające, odświeżające, chłodzące, łagodzące i ochronne. Nawilża i tonizuje. Wskazany do pielęgnacji cery zanieczyszczonej, tłustej i trądzikowej, ale również suchej lub odwodnionej czy wrażliwej ze skłonnością do pękania naczyń krwionośnych, podrażnieniami. Łagodzi także poparzenia, regeneruje, hamuje rozwój stanów zapalnych i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Jest silnym antyoksydantem, wspomaga likwidację i zapobiega powstawaniu zmarszczek i zaskórników. Posiada także naturalny filtr UV, aczkolwiek o dość niskim faktorze, ponadto wzmaga syntezę melaniny, może poprawiać koloryt bladej, zmęczonej i poszarzałej skóry oraz przyspieszać opalanie. Jest stosowany w kosmetykach typu Anti-Age, do cery naczynkowej, antycellulitowych, tonizujących, przeciwtrądzikowych, a także do higieny intymnej, opalania, w produktach do pielęgnacji włosów i tłustej skóry głowy z łupieżem.
Sodium Hyaluronate — Zapobiega wysychaniu kosmetyków, ale przede wszystkim dodawany jest w celach pielęgnacyjnych, wypełniających zmarszczki, nawilżających, odmładzających, wzmacniających i poprawiających elastyczność skóry. Ma także działanie regenerujące, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry, ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. Substancja wiążąca wodę w naskórku, zapobiega transepidermalnej utracie wody (utracie wody z organizmu przez skórę), lecz w tym celu powinna być stosowana w połączeniu z kwasem hialuronowym lub emolientami, w przeciwnym razie może pochłaniać wilgoć ze skóry czy włosów na zasadzie adsorbentu i spowodować ich przesuszenie.
Phenoxyethanol — Składnik stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów, np. parabenów oraz jako rozpuszczalnik substancji zapachowych.
Ethylhexylglycerin — Konserwant stosowany w technologii kosmetycznej od 1992, wzmacniający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. Jest również humektantem, ma delikatne działanie nawilżające, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów.
Butylene Glycol — Substancja ma właściwości poprawiające przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Jest także rozpuszczalnikiem substancji roślinnych i zapobiega wysychaniu kosmetyków. Nawilża i kondycjonuje skórę oraz włosy, zmiękcza i wygładza. Zmniejsza lepkość oraz wykazuje delikatne działanie konserwujące.
Dimethicone — Emolient suchy. Wykazuje działanie osłonowe, chroni skórę i włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy film dający odczucie jedwabistej gładkości, zmiękcza i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Zastosowanie znajduje w różnego rodzaju kosmetykach, np jako substancja nośna dla pigmentów w podkładach do makijażu, ale także w olejkach, eliksirach, szamponach i odżywkach do włosów, kremach, balsamach, do twarzy, ciała i na okolice oczu, w kosmetykach ochronnych z filtrami UV. W kosmetykach poprawia konsystencję, zmniejsza lepkość i tłustość, ułatwia rozsmarowywanie i poprawia przyczepność do powierzchni, zmniejsza lub zapobiega pienieniu. Jest także obecnie najskuteczniejszą substancją leczącą wszawicę. Działa poprzez zablokowanie pasożytom dostępu do tlenu, czyli przez uduszenie.
Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract — Ekstrakt z ogórka jest wspaniałym, wszechstronnie działającym dodatkiem do kosmetyków pielęgnacyjnych. Bogaty w antyoksydant witaminy C, znakomicie chroni i odżywia skórę. Ma właściwości przeciwzapalne i napinające skórę oraz złuszczające martwy naskórek. Sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a cera zdrowsza i lśniąca. Działa wygładzająco i pomaga złagodzić obrzęk na twarzy (tzw. nalana twarz). Jest z powodzeniem stosowany w luksusowych kosmetykach pod oczy i produktach, których celem jest rewitalizacja cery. Dzięki właściwościom łagodzącym i orzeźwiającym ekstrakt z ogórka ma zastosowanie w kremach do twarzy, balsamach i środkach ściągających.
Ethylhexyl Palmitate — Emolient tzw. tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową. Plastyfikator sztyftu - nadaje elastyczność sztyftom, zapobiega ich kruszeniu. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, ułatwia rozsmarowywanie np. na ustach. Lepiszcze - substancja wiążąca składniki kosmetyków. Często używany jako organiczny zamiennik silikonów.
Glycerin — Silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze.
Hydrogenated Polyisobutene — Składnik o działaniu pośrednio nawilżającym. Stosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów. Ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną. Wolny od olejów jest alternatywą dla przeźroczystych, nawilżających żeli. Stosowany jako substancja bazowa do błyszczyków. Stosowany w błyszczykach transparentnych, produktach do nawilżania twarzy, lotionach do ciała, olejkach do opalania, masażu oraz dla dzieci, żelach do włosów, kosmetykach kolorowych.
Cetearyl Alcohol — Jest składnikiem konsystencjotwórczym kremów, mleczek, odżywek włosowych, zagęszcza, a także wpływa na właściwości aplikacyjne produktu, poprawia rozprowadzanie, daje poślizg oraz może wspomagać spienianie. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, który działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie, zapobiega odparowywaniu wilgoci.
Glyceryl Stearate — Stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwalnych - ułatwia spłukiwanie np. odżywek do włosów. W preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy także na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco (zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody). Ma właściwości wygładzające.
PEG-100 Stearate — Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznhych (czyli poprawia konsystencję powodując wzrost lepkości) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzanie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.
Butyrospermum Parkii (shea) Butter — Podobnie jak standardowa forma masła karite, ma właściwości odżywcze, nawilżające i łagodzące objawy suchości skóry. Wykazuje ogromne działanie pielęgnacyjne, natłuszcza i nawilża. Dzięki niemu skóra jest gładka i miękka. Substancja ta przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych. Jest naturalnym filtrem UV, lecz o niskim współczynniku ok. 2-3. Nie alergizuje, może być stosowany na wszystkie partie skóry nawet te najbardziej wrażliwe. Można stosować do każdego rodzaju cery. Cera sucha zostanie wspaniale nawilżona i natłuszczona, frakcja tworzy delikatny film na skórze i chroni przed słońcem, mrozem, wiatrem. Chroni przed wysuszeniem, starzeniem i wspomaga utrzymanie wody w komórkach skóry. Działa także korzystnie na cerę tłustą, nie powoduje zaczopowania ujść mieszków włosowych. Działa łagodząco i odżywczo. Przy cerze tłustej polecane do stosowania na noc. Pomocne jest także w niektórych chorobach skóry jak trądzik, łuszczyca i dermatozy.
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil — Emolient półtłusty. Tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczą, dobrze przywierającą, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wiatr, mróz, klimatyzowane pomieszczenia i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Składnik wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy skóry, zmiękczające, natłuszczające i lekko nawilżające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, nawilżających, odżywczych, ujędrniających do twarzy, ciała i włosów, regenerujących, do każdego typu skóry. Na włosy działa wzmacniająco i pogrubiająco, a także nabłyszcza je i pomaga w likwidacji łupieżu. Rekomendowany w kosmetykach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. Jest również częstym dodatkiem do mydeł i kosmetyków myjących. Zagęszcza formuły olejowe, przedłuża także świeżość innych składników, zwłaszcza olejów łatwo jełczejących.
Carbomer — W kosmetykach pełni funkcję zagęszczającą i stabilizującą emulsję.
Trehalose — Składnik pochodzenia naturalnego, nazywany cukrem grzybowym. To disacharyd, powstały z dwóch cząsteczek glukozy. Redukuje zapach potu, zatrzymuje wilgoć, nawilża skórę.
Triethanolamine — Regulator pH, pozwala na uzyskanie odpowiedniego pH kosmetyku.
Bisabolol — Substancja aktywna, wykazuje szerokie spektrum działania kosmetycznego (wywołuje efekt kosmetyczny na skórę), działanie antyseptyczne, łagodzące, przeciwzapalne. Substancja stosowana w wielu produktach kosmetycznych
Tocopheryl Acetate (Ve) — Spełnia kilka wartościowych funkcji, dlatego jest dość chętnie stosowana w produkcji kosmetyków. Ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków, zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu substancji tłuszczowych, głównie delikatnych olejów roślinnych wrażliwych na światło, tlen i temperaturę. Opóźnia proces utleniania substancji, a przy tym wykazuje niezwykłe działanie dla skóry, przeciwzmarszczkowe, silnie antyoksydacyjne, odżywcze, wzmacniające i ochronne. Poprawia także nawilżenie skóry.
Disodium EDTA — Konserwant i stabilizator wiążący jony metali ciężkich, zapobiegający zmianie barwy i zapachu kosmetyków. Chroni kosmetyk przed zepsuciem i patogenami. Ma właściwości zmiękczające i regulujące lepkość. Wspomaga działanie innych konserwantów.
Green Tea Extract — Składnik wykazuje działanie bakteriobójcze, ściągające, odkażające, oczyszczające, odświeżające, chłodzące, łagodzące i ochronne. Nawilża i tonizuje. Wskazany do pielęgnacji cery zanieczyszczonej, tłustej i trądzikowej, ale również suchej lub odwodnionej czy wrażliwej ze skłonnością do pękania naczyń krwionośnych, podrażnieniami. Łagodzi także poparzenia, regeneruje, hamuje rozwój stanów zapalnych i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Jest silnym antyoksydantem, wspomaga likwidację i zapobiega powstawaniu zmarszczek i zaskórników. Posiada także naturalny filtr UV, aczkolwiek o dość niskim faktorze, ponadto wzmaga syntezę melaniny, może poprawiać koloryt bladej, zmęczonej i poszarzałej skóry oraz przyspieszać opalanie. Jest stosowany w kosmetykach typu Anti-Age, do cery naczynkowej, antycellulitowych, tonizujących, przeciwtrądzikowych, a także do higieny intymnej, opalania, w produktach do pielęgnacji włosów i tłustej skóry głowy z łupieżem.
Sodium Hyaluronate — Zapobiega wysychaniu kosmetyków, ale przede wszystkim dodawany jest w celach pielęgnacyjnych, wypełniających zmarszczki, nawilżających, odmładzających, wzmacniających i poprawiających elastyczność skóry. Ma także działanie regenerujące, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry, ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. Substancja wiążąca wodę w naskórku, zapobiega transepidermalnej utracie wody (utracie wody z organizmu przez skórę), lecz w tym celu powinna być stosowana w połączeniu z kwasem hialuronowym lub emolientami, w przeciwnym razie może pochłaniać wilgoć ze skóry czy włosów na zasadzie adsorbentu i spowodować ich przesuszenie.
Phenoxyethanol — Składnik stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów, np. parabenów oraz jako rozpuszczalnik substancji zapachowych.
Ethylhexylglycerin — Konserwant stosowany w technologii kosmetycznej od 1992, wzmacniający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. Jest również humektantem, ma delikatne działanie nawilżające, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów.
4. Konsystencja
Krem ma kolor biały, w słoiczku wygląda na dość mocno zbity i treściwy, jednak po nałożeniu go na skórę cudownie się rozprowadza i szybciutko wchłania. Skóra po nim jest widocznie nawilżona, ujędrniona, zmarszczki są mniej widoczne i wygląda na młodszą.
5. Zapach i wydajność
Zacznę od wydajności i mamy tutaj 14 ml produktu, ale ze względu na jego świetne nawilżanie potrzeba go niewiele, więc myślę, że jest on wydajny. Ten krem pod oczy ma delikatny zapach, pachnie typowo kosmetycznie, nie ma w składzie dodatkowego zapachu.
6. Cechy produktu:
Rodzaj: lekki krem
Właściwości: wygładzające, nawilżające, regenerujące, łagodzące, rozjaśniające
Skóra: sucha, wrażliwa, alergiczna/atopowa, z przebarwieniami
Dostępny: PL , DE, CH
Wyprodukowano w USAWłaściwości: wygładzające, nawilżające, regenerujące, łagodzące, rozjaśniające
Skóra: sucha, wrażliwa, alergiczna/atopowa, z przebarwieniami
Pojemność: 14 ml
Data ważności po otwarciu: 12 m-cy
Cena: PL - 48,70 Zł, DE - 11.99 €, CH - 14 CHF
Podsumowanie
Nie będę ukrywać, że używa mi się tego kremu bardzo przyjemnie. Mimo porad producenta, aby stosować go dwa razy dziennie (rano i wieczorem) u mnie sprawdza się jako krem pod oczy na dzień. Dzięki swojej formule czuję nawilżenie przez cały dzień, bardzo dobrze dogaduje się z każdym moim korektorem, pod te bardziej wysuszające jest czystym zbawieniem. Ładnie rozjaśnia okolice pod oczami i ujędrnia skórę. Optycznie też zmniejsza widoczność zmarszczek, daje uczucie wypielęgnowanej skóry, ale nie zostawia widocznego filmu. Uważam, że jest to bardzo poprawny kosmetyk, niestety znów przeszkadza mi w jego składzie obecność EDTA oraz mam wrażenie, że na dłuższą metę przy moim stosowaniu nie poprawi mi kondycji skóry, jedynie w momencie, kiedy mam go pod oczami, ale nie widzę spektakularnej poprawy kondycji okolic oczu. Niestety moje wymagania są bardzo wysokie, jeśli chodzi o tą strefę mojego ciała i nadal poszukuję cudownego kosmetyku. Przy moich wrażliwych oczach i delikatnej, suchej skórze pod oczami nie podrażnia i nie uczula. Wielki plus za nie testowanie na zwierzętach oraz że nie posiada barwników, parabenów czy sztucznych dodatków zapachowych. Polecam do pielęgnacji dziennej oraz osobom potrzebującym nawilżenia i oczywiście pod makijaż.
Kochani ja odpoczywam sobie na Côte d'Azur i cieszę się fantastyczną pogodą i oczywiście Morzem Śródziemnym mam nadzieję, że i Wy macie się dobrze? Po więcej mnie zapraszam Was serdecznie na mój Instagram. A ciekawi mnie też czy znasz kosmetyki marki e.l.f.?
Przesyłam buziaki,
Monika.
Ciekawy kremik :)
OdpowiedzUsuńPrzyjemny ;)
UsuńFajny krem, jednak potrzebuję czegoś mocniejszego. Świetne nawilżenie daje mi Phenomenal Gel Pixi, dlatego odpuszczę sobie ;) Miłego wypoczynku :)
OdpowiedzUsuńO dziękuje Dorotko, chętnie poznam ten żel od Pixi :)
UsuńChciałabym go wypróbować :)
OdpowiedzUsuńPolecam :)
UsuńNie wiedziałam, że mają też pielęgnację w ofercie, choć akurat skład kremu jakoś szczególnie nie zachęca :P
OdpowiedzUsuńMaja i teraz powiększyli pielęgnację, która bardzo mnie ciekawi ;)
UsuńKremik wydaje się być bardzo fajny i warty poznania
OdpowiedzUsuńMyślę, że taki jest ;)
Usuńprzyjemnego odpoczynku, nie jestem pewna czy to krem dla mnie teraz szukam bogatego i godnego następcy na noc shiseido benefiance
OdpowiedzUsuńDziękuje, oj to ten nie jest aż tak bogaty, ja zaliczam go bardziej do tych lekkich, ale używa się go przyjemnie ;)
UsuńPrzyznam szczerze Kochana, że nawet nie wiedziałam, że ta marka ma w swojej ofercie kosmetyki do pielęgnacji :) Ciekawie się zapowiada ten krem, ale obawiam, że dla mnie mógłby być za słabo nawilżający ;)
OdpowiedzUsuńKochana nawilżenie on daje, tylko mam odczucie, że nie poprawia jakoś spektakularnie skóry pod oczami, dobrze ją nawilża i jest bardzo fajny pod makijaż. Sama mam ochotę poznać aktualne nowości pielęgnacyjne e.l.f. - arbuzowe :D
UsuńMyślę, że faktycznie na dłuższą metę nie poprawi stanu skóry, jedynie w momencie stosowania :). Wolę kremy o działaniu długotrwałym :)
OdpowiedzUsuńJa również, chociaż na dzień fajnie mieć coś nawilżającego i dobrego pod makijaż, a ten taki jest ;)
UsuńSłyszałam o tym kremie już kiedyś :)
OdpowiedzUsuńO tym kremie nie słyszałam ;)
OdpowiedzUsuńPolecam, fajny na dzień :D
UsuńSzczerze mówiąc zaniedbałam odrobinę pielęgnacje skóry wokół oczu, ale nadrobię zaległości. Tego produktu nigdy nie miałam, przedstawia się interesująco.
OdpowiedzUsuńPolecam kochana pod makijaż świetny :D
UsuńFajny na dzień, na noc wolę coś o bardziej konkretnej konsystencji i działaniu.
OdpowiedzUsuńTo tak jak ja kochana :)
UsuńJeśli chodzi o kremy pod oczy to mam podobnie jak Ty, duże wymagania. Pewnie krem coś by u mnie zdziałał, ale zazwyczaj i tak odczuwam niedosyt.
OdpowiedzUsuńPrzybijam piątkę :D
UsuńPierwszy raz spotykam się z ta marką - dobrze jest mieć pod ręką intensywnie nawilżający krem, ale chyba jestem w wieku, gdzie potrzeba coś więcej;)
OdpowiedzUsuńpozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)
Ten właśnie fajnie nawilża i świetnie sprawdza się w dziennej dawce nawilżenia okolic oczu ;)
UsuńNie mam nic, żadnych kosmetyków e.l.f. Marka kojarzy mi się z ofertą dla niewymagających... ;) Mnie by ten krem też pewnie nie zadowolił... Szukam czegoś mocniejszego pod oczy.
OdpowiedzUsuńTrochę masz rację kochana, fajnie, że mają wybór i kolorówki i pielęgnacji ;)
UsuńMarkę myślę, że warto poznać, mają ciekawą kolorówkę :D
OdpowiedzUsuń