poniedziałek, 30 lipca 2018

Pure Detox Charcoal Peeling-Gel-Mask 3 in 1 — BIOTANIQE

Witajcie moi kochani,
w ubiegłym roku dzięki wygranej w konkursie letnim dostałam od Trustedcosmetics wielką pakę wypełnioną kosmetykami. Powoli poznaje te nowości i dziś przyszedł czas na żel 3 w 1 marki Biotaniqe. Używam go już od dłuższego czasu, mam wyrobione zdanie na jego temat i w tym wpisie się z Wami nim podzielę. Zapraszam na moją recenzję.



1. Co mówi nam producent? (ze strony Biotaniqe )

"PURE DETOX to linia skupiająca się na błyskawicznym i dogłębnym oczyszczeniu skóry z zanieczyszczeń i toksyn.  
Węglowy Peeling – Żel – Maska 3w1 to multifunkcyjny preparat zapewniający wielowymiarowe działanie peelingująco - oczyszczające. Skóra nabiera zdrowego blasku. Aktywny Węgiel z Bambusa, dogłębnie oczyszcza skórę z nagromadzonych toksyn i zanieczyszczeń. Glinka Kaolin odblokowuje i ściąga pory. Mikroperełki Krzemowe łagodnie ścierając, wygładzają skórę twarzy. Papaina delikatnie rozpuszcza martwe komórki naskórka."

2. Opakowanie
Produkt znajduje się w typowej tubie z miękkiego plastiku z wygodnym zamknięciem na klik. Szata graficzna jest ładna, jest szara z elementami bieli i srebra.


3. Skład (Kosmeter)
Aqua Purificata - Woda.
Stearic Acid -  Nasycony kwas tłuszczowy, otrzymywany z naturalnych wosków. Pełni rolę stabilizatora i przekaźnika substancji czynnych wgłąb skóry. Substancja natłuszczająca, która odbudowuje barierę lipidową skóry. Jako emulgator wspomaga powstanie emulsji.
Isononyl Isononanoate - Emolient, kondycjonuje i zmiękcza skórę. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku.
Hydrated Silica -  Wykorzystywana do kosmetyków dla cery tłustej i trądzikowej oraz antyperspirantów i dezodorantów, matuje, pochłania wilgoć. Przedłuża trwałość. Spotykana również w pastach do zębów ze względu na właściwości ścierające i polerujące.
Cetyl Alcohol - Alkohol cetylowy jest emolientem tłustym, mogącym działać komedogennie. Zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody, tworząc na skórze i włosach warstwę okluzyjną (film). Posiada pośrednie działanie nawilżające. 
Cetearyl Alcohol - Emolient tłusty, nie drażni skóry. Jest pozyskiwany z oleju kokosowego. Może działać komedogennie, czyli sprzyjać "zapychaniu" porów i tworzeniu zaskórników. Zastosowany na skórę i włosy, tworzy warstwę okluzyjną, czyli tzw. film. Ma to zapobiec nadmiernemu odparowywaniu wody.
Glycerin - Gliceryna. 
Caprylic/Capric Triglyceride -  Naturalna substancja otrzymywana z kwasu tłuszczowego (zawartego w oleju kokosowym) i glicerydu. Emolient tłusty, natłuszcza, nawilża, zmiękcza i wygładza skórę. Może działać komedogennie (zapychać pory). W miejscu aplikacji tworzy film (warstwę okluzyjną), która ogranicza odparowanie wody. Składnik ten zwiększa lepkość kosmetyku, ułatwia jego aplikację. Polecany do skóry suchej i wrażliwej.
Isohexadecane - Emolient suchy, może działać komedogennie. W kosmetyku pełni m.in. funkcję zmiękczającą. Rozpuszczalnik, tworzy bardzo gęstą, kremową konsystencję, zmniejsza lepkość kosmetyku, poprawia jego właściwości aplikacyjne. Jest nietłusty i lekki. Pozostawia uczucie jedwabistej skóry.  
Isopropyl Myristate -  Składnik pochodzenia naturalnego. Ester kwasu tłuszczowego, stabilny chemicznie. Występuje w postaci ciekłego wosku (oleju). Składnik rozpuszczający, wpływa na konsystencje kosmetyku, zmniejszając lepkość substancji. Pełni funkcje emolientu. Nawilża, zmiękcza, uelastycznia i wygładza. Chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Glyceryl Stearate -  Emolient tłusty pochodzenia naturalnego, mogący działać komedogennie ("zapychać" pory, sprzyjać powstawaniu zaskórników). Na skórze tworzy film, czyli tzw. warstwę okluzyjną, która ma hamować nadmierne wyparowywanie wody z powierzchni skóry. Natłuszcza, wygładza, zmiękcza skórę i włosy. Chroni przed wolnymi rodnikami. To także emulgator, stosowany do stworzenia emulsji.
PEG-100 Stearate - Emulgator, powszechnie wykorzystywany do wytworzenia emulsji. Poprawia konsystencję produktu, zwiększając jego lepkość. Składnik myjący i pianotwórczy. Tworzy na skórze film.
Charcoal Powder - Węgiel aktywny jest w 100% naturalnym surowcem kosmetycznym. Jest łagodny i bezpieczny dla skóry. W szczególności posiadacze cer tłustych, zanieczyszczonych i trądzikowych beda zadowolone. Matowi, oczyszcza i działa antyseptycznie.
Kaolin - Kaolin czyli biała glinka, jest składnikiem pochodzenia mineralnego. To bardzo delikatny wypełniacz stosowany w różnego rodzaju kosmetykach. Nie tylko pielęgnacyjnych, ale również kolorowych. Zawiera krzem, glin, żelazo, magnez, cynk i wapń. Ma biały kolor, po dodaniu do kosmetyku delikatnie go rozjaśnia, jednak nie ma znaczącego wpływu na barwę produktu. Ma właściwości matujące i ściągające. Pochłania nadmiar sebum, działa antybakteryjnie i kojąco.
Papain -  Enzym występujący w melonowcu właściwym. Działa przeciwzapalnie i oczyszczająco. Przyspiesza złuszczanie naskórka. Ułatwia wchłanianie innych substancji aktywnych.
Lactobacillus Ferment Lysate -  Substancja poprawiająca wygląd włosów, regulująca pracę gruczołów łojowych, poprawiająca ukrwienie skóry.
Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate -  Konserwant naturalny EKO stanowi alternatywę dla tradycyjnych konserwantów syntetycznych. Jest to produkt zupełnie naturalny, pochodzenia roślinnego, bez żadnych dodatków. Jest to konserwant rozpuszczalny w wodzie. Działa aktywnie przeciwko zakaźnym szczepom mikroorganizmów z rodzaju m.in. E.coli, P.aeruginosa, S.aureus, C.albicans, A.niger. Konserwant ten oprócz typowych dla konserwantów funkcji ochrony gotowego produktu przed zakażeniem, jako nieliczny pełni również funkcje pielęgnujące. Nawilża.
Allantoin -  W naturze występuje w korzeniu żywokostu lekarskiego, fasoli i soi. Stosowany w kremach nawilża skórę i ułatwia gojenie się ran. Działa przeciwzapalnie i ściągająco. 
Trehalose -  Składnik pochodzenia naturalnego, nazywany cukrem grzybowym. To disacharyd, powstały z dwóch cząsteczek glukozy. Redukuje zapach potu, zatrzymuje wilgoć, nawilża skórę.
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil -  Olej otrzymywany z nasion słonecznika. Źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, m.in. witaminy E. i kwasu linolowego. Zawiera także fosfolipidy i karoten. Nie jest komedogenny (nie zatyka porów). Działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Na powierzchni skóry tworzy film, wygładzając ją i regenerując.
Rosmarinus Officinalis Leaf Extract - Ma postać ciemnobrązowego gęstego płynu. Pełni funkcję antyoksydantu. Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Jest źródłem wielu substancji aktywnych, m.in. kwasu karnozowego i karnozolu. Wykorzystywany w produkcji szamponowi odżywek do włosów, kosmetyków do golenia, makijażu, produktów oczyszczających. 
Lecithin - Składnik aktywny pochodzenia naturalnego, obecny w roślinach i ludzkim organiźmie (fosfolipid). Wspomaga nawilżenie skóry, wygładza i działa antyoksydacyjnie. Zmiękcza i odżywia. Stosowany w kosmetykach do skóry suchej, podrażnionej i popękanej. Substancja powierzchniowo czynna. Emulgator.
Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride - Składnik pochodzenia roślinnego. Znajduje zastosowanie w produktach do włosów. Działa antystatycznie, wygładza, ułatwia rozczesywanie. 
Hydroxyethylcellulose -  Zagęstnik zwiększający lepkość kosmetyku.
Pumice -  W kosmetyce stosowany jest jako wypełniacz i regulator lepkości, oraz materiał ścierny albo w postaci pudru w peelingach mechanicznych, albo w formie bryły do ścierania zrogowaciałej skóry stóp. Skutecznie wygładza skórę pozbywając się martwego naskórka. 
Ceteareth-20 - Składnik dobrze rozpuszczalny w wodzie. Ze względu na właściwości umożliwiające powstanie piany, składnik ten jest wykorzystywany jako środek myjący skórę i włosy. Środek zmiękczający, stosowany w kosmetykach anty-aging, balsamach do ciała, farbach do włosów, produktach złuszczających czy przeciwtrądzikowych. To również emulgator.
Phenoxyethanol -  Związek alkoholi. Substancja konserwująca, która zabezpiecza przed rozwojem bakterii w kosmetyku.
Alcohol - Rozpuszczalnik, konserwant. 
Parfum - Zapach. 
Ethylhexylglycerin - Związek pełniący role łagodnego humekanta. Naturalny konserwant, wspomagający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. 
Sodium Polyacrylate - Substancja konsystencjotwórcza, wiążąca. Chroni produkt przed rozwarstwieniem, wspomaga utworzenie emulsji. Dodatkowo nawilża, kondycjonuje i odżywia. Tworzy na skórze film (warstwę okluzyjną), zapobiegając nadmiernej utracie wilgoci. 
Hydrogenated Polydecene - Emolient, rozpuszczalny w olejach i tłuszczach. Zmiękcza, nawilża i wygładza skórę. Tworzy na jej powierzchni film, ograniczający odparowanie wody. 
PPG-5 Laureth-5 - Kondycjonuje skórę i włosy - zmiękcza, wygładza, nawilża, zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody. Pełni funkcję emolinetu.   
Tetrasodium EDTA - Środek pochodzenia syntetycznego o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Przez wzgląd na jego właściwości, stosowany jest jako konserwant, zabezpieczający kosmetyk przed zmianą zapachu i konsystencji. Może uczulać i podrażniać.
Triethanolamine - W kosmetyku pełni funkcję regulatora pH.



4. Sposób użycia
Ten kosmetyk ma trzy zastosowania:
-Żel myjący: Na wilgotną skórę nałożyć niewielką ilość produktu i masując oczyszczać skórę.
- Peeling: Dokładnie używać tak samo, jak żel myjący, gdyż kosmetyk ten zawiera drobinki.
- Maska: Na uprzednio oczyszczoną skórę nanieść produkt i poczekać aż wyschnie (ok. 15 min). Spłukać wodą i gotowe.



5. Konsystencja i Zapach
Jest to formula gęstej szarej pasty z drobinkami pumeksu.
Mnie zapach kojarzy się z jabłkami, takimi zielonymi i świeżymi (zapach typowego "zielonego jabłuszka"). Bardzo przyjemny umilający używanie tego kosmetyku.


6. Wydajność
Jak na produkt 3 w 1 jest wydajny. Potrzeba naprawdę niewielką ilość na oczyszczenie twarzy, jak i maseczkę.


7. Info
Pojemność - 150 ml
Data ważności po otwarciu - 12 m-cy
Cera: normalna, mieszana
Właściwości: złuszczające, nawilżające, oczyszczanie twarzy
Do kupieniaPL
CenaPL - 15.59 Zł
Wyprodukowano w Polsce.



8. Podsumowanie
Na koniec muszę Wam powiedzieć, że dość dokładnie przestudiowałam skład tego kosmetyku i mam zastrzeżenia, wolałabym, aby nie był aż tak długi. Obawiałam się, że zawarte drobinki to plastik (tak jak w przypadku np. Ziaja, pasty oczyszczającej Liście Manuka), na całe szczęście granulki zawarte w tej paście to pumeks, dlatego z czystym sumieniem używam go nadal. U mnie ten produkt sprawdza się poprawnie równie jako żel, peeling czy maska. Lubię jak granulki są trochę większe, dlatego tutaj odjęłam gwiazdkę, nie jest to jednak zły produkt. Delikatnie oczyszcza, wygładza, ale czy przy używaniu miałam efekt wow? Nie, jest to dla mnie całkowity średniaczek dobry żel myjący z drobinkami. Cera nie była podrażniona ani ściągnięta co uważam za sukces przy tylu alkoholach, nie podrażnia mimo zawartości składników mogących wywoływać alergie (choćby EDTA). Jako maska dodatkowo zauważyłam delikatne rozjaśnienie mojej skóry. Dziękuję Trustedcosmetics za możliwość testowania tego produktu.



9. Podobne
1. Pure Active Intensive 3 in 1 - GARNIER
2. Clear Improvement Active Charcoal Exfoliating Cleansing - ORIGINS
3. CARBO DETOX Pasta Węglowa Do Mycia Twarzy 3W1 - BIELENDA
4. Pasta do mycia twarzy z węglem, Facemed+ - EVELINE
5. Soft & Clear 3 in 1 Aktivkohle - BALEA
6. Aktivkohle Creme Maske - SCHAEBENS


10. Ocena




A Ty co o nim sądzisz?



Przesyłam buziaki,
Monika.



76 komentarzy:

  1. Ciekawa jestem tego żelu - ogólnie kuszą mnie kosmetyki tej firmy bo nigdy nic od nich nie miałam. Jeszcze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. lubię kosmetyki tej marki, miałam ich żel nawilżający, a teraz mam ochotę sprawdzić tę maskę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten również u mnie sprawdza się dobrze i jestem ciekawa innych kosmetyków od Biotaniqe :)

      Usuń
  3. Nie miałam nic tej marki. Super, że tak dokładnie przeanalizowałaś skład. Nie jestem przekonana do tego produktu

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje, mimo długiego składu krzywdy mi nie zrobił, szkoda tylko, że drobinki są małe, wolałabym odrobinę grubsze wtedy byłby dla mnie lepszym zdzierakiem ;)

      Usuń
  4. Nie miałam go nigdy, skład tak jak napisałaś mógłby być krótszy ;p

    OdpowiedzUsuń
  5. Podobnie wyglada jak glamglow bily produkt oczyszczajacy;-) jednak taka blotna kosnsystencja nie należy do moich ulubionych :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O to ciekawe nie miałam białego GlamGlow, ale powiem Ci kochana, że ten kosmetyk nie ściąga mojej skóry, za co jestem mu wdzięczna <3

      Usuń
  6. Miałam ten produkt i byłam całkiem zadowolona, jednak po dłuższym stosowaniu zaczął mnie podrażniać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O to nie fajnie, ja nie używam go codziennie i na szczęście nic takiego nie zauważyłam, ale warto mieć to na uwadze :)

      Usuń
  7. Ja bardzo lubię ten produkt, ale używam go tylko jako maseczki :)

    OdpowiedzUsuń
  8. O tym peelingu czytałam już kilka dobrych opinii i mam w planach go wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Nie lubię takich wielozadaniowych kosmetyków. Stawiam na pojedyńcze. Wydaje i się zę wówczas mają lepsze działanie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten sprawdza się we wszystkich zadaniach, tylko tak jak już pisałam po prostu wolę większe drobinki i tutaj jako peeling jest dla mnie zbyt delikatny ;)

      Usuń
  10. Ja to jeszcze nigdy nie miałam kosmetyków tej marki, tylko w ostatnim shinybox trafiłam na maseczkę w saszetce :P

    OdpowiedzUsuń
  11. miałam go i byłam zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Nie miałam jeszcze tego produktu!

    OdpowiedzUsuń
  13. Produkt raczej nie dla mojej cery. No i ten skład rzeczywiście mógłby być lepszy.

    OdpowiedzUsuń
  14. Niestety nie miałam jeszcze okazji przetestować tej maseczki.
    Chciałabym sprawdzić czy produkt spełniłby moje oczekiwania :)
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

    OdpowiedzUsuń
  15. To dlatego nie polubiłam maski manuka. Nie wiedziałam, że drobinki. to plastik.
    Kosmetyków tej marki jeszcze nie znam, ale kusi mnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety u mnie pasta Ziaji spisywała się bardzo dobrze, ale już więcej nie kupię właśnie ze względu na granulki plastiku :(

      Usuń
  16. Nie miałam akurat tego, ale inne produkty z tej serii mam i czekają w zapasach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie daj znać kochana jak się spisują, gdyż bardzo mnie ciekawią te kosmetyki :)

      Usuń
  17. Myślę, że ten produkt mogłby się u mnie dobrze sprawdzić. Jak wpadnie mi gdzieś w oko to kupię

    OdpowiedzUsuń
  18. Lubię takie wielofunkcyjne kosmetyki i mimo tak długiego składu tego żelu, jestem go bardzo ciekawa :) Tym bardziej, że mam Łagodny żel do mycia twarzy tej marki i bardzo go lubię :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam Ci kochana przetestować na swojej skórze, nie jest zły :)

      Usuń
  19. Lubię nakładać go cienką warstwą jako maska na strefę T

    OdpowiedzUsuń
  20. boże plastik jaki granulki peelingujące i to u Ziaji

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak myślę, że zrobię wpis na temat tego składnika w kosmetykach, bo to nie tylko u Ziaji jest niestety :(

      Usuń
  21. Dla mnie małe drobinki są plusem, bo większe podrażniają więc chętnie bym wypróbowała. Co prawda faktycznie skład długi, ale i nie najgorszy. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, jeżeli lubisz małe drobinki będziesz zadowolona :D

      Usuń
  22. Thanks a lot :D

    I didn't know this brand but I'm curious to try! sounds great

    NEW OUTFIT POST | DEAR SILENCE, I HATE THAT THEY USE YOU. :D
    InstagramFacebook Official PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

    OdpowiedzUsuń
  23. Ja nie jestem fanką peelingów ziarnistych, kiedy miałam trądzik przyzwyczaiłam się do enzymatycznych i tak już zostało:) Dobrze, że zwracasz uwagę na to z czego wykonane są granulki, przyznam, że ja kiedy po raz pierwszy o tym przeczytałam to się przestraszyłam...
    Lubie takie produkty które mają różne zastosowania:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak bardzo ważne jest czytanie, ale i rozumienie składów, czasem można się złapać za głowę ;)

      Usuń
  24. Uwielbiam peelingi z papainą, a ten produkt ją zawiera, dodatkowo jest bardzo uniwersalny, co mi osobiście bardzo odpowiada, szczególnie podczas wyjazdów :) Do twarzy Ci w tej maseczce ;)

    OdpowiedzUsuń
  25. Lubię takie produkty 3 w 1 zazwyczaj dobrze się u mnie sprawdzaja, myślę, że kiedyś go kupię.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O to koniecznie musisz ten produkt przetestować na sobie :D

      Usuń
  26. Jak dla mnie skład jest zbyt długi, ale nie ma w nim tragedii :) Osobiście używam bardziej naturalnych maseczek peelingujących :)

    OdpowiedzUsuń
  27. O plastiku w ziaji nie słyszałam O.o ale ten peelig chyba przetestuje,
    +
    Świetny post :)

    OdpowiedzUsuń
  28. Lubię produkty 3in1 ! Ale tego nie miałam okazji jeszcze testować :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana przetestuj i koniecznie daj znać, co Ty o niej sądzisz <3

      Usuń
  29. Mam ten peeling, jest całkiem dobry. Ale z tymi plastikowymi drobinkami mnie zaskoczyłaś. Mnie jakoś liście manuka nie podeszły.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie wiele osób nie ma pojęcia, że granulki w peelingach mogą być plastikiem :(

      Usuń
  30. Thanks a lot :D

    ohn God, I really need to try!!!

    NEW BRANDING POST | KORICA: I NEED HELP WITH SO MUCH MASK! :D
    InstagramFacebook Official PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

    OdpowiedzUsuń
  31. Chyba mimo wszystko warto poszukać czegoś lepszego ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Krzywdy mi nie zrobił mimo długaśnego składu, choć mógłby lepiej zdzierać ;)

      Usuń
  32. Tej maski nie znam, ale używałam podobnych i bardzo je lubię, ekstra oczyszczają!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mógłby mieć nieco większe drobiny, lepiej by zdzierał ;)

      Usuń
  33. Ostatnio jest bum na tą markę i z ciekawości sama sprawdzę.

    OdpowiedzUsuń
  34. Nie miałam nigdy tego żelu Biotaniqe.
    Bardzo fajny też masz pędzel do nakładania masek, podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuje, pędzelek jest od maseczek GlamGlow ;)

      Usuń
  35. Swego czasu chciałam go spróbować, w sumie nadal chcę, ale widzę, żeby zbyt wiele nie oczekiwać :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli lubisz delikatne peelingi, to jak najbardziej Ci polecam :D

      Usuń
  36. Ja z tej serii mam żel micelarny i... jako żel się sprawdza, ale do mycia rano albo mycia wieczorem czystej twarzy. Mimo, że to micel to do zmywania makijażu się nie nadaje ;)

    OdpowiedzUsuń

♡ Dziękuje, że odwiedziłeś mój blog.
♡ Dziękuje za każdy komentarz jest on dla mnie ogromną motywacją.
♡ Zabraniam kopiowania i wykorzystywania treści oraz zdjęć z mojego bloga bez mojej zgody i wiedzy.
♡ Spam i obraźliwe komentarze będą usuwane.
♡ W miarę możliwości staram się odwiedzać moich czytelników.
♡ Komentarze proponujące obserwację za obserwację nie są mile widziane.
♡ Zapraszam ponownie na bloga oraz pozostałe moje social media.
♡ Jeżeli spodobał Ci się mój blog i moja praca zapraszam do obserwowania